Online 356 uživatelů Přihlášení | Registrace | Zaslat heslo | Prohlížení bez přihlášení

 

Whisky, whiskey, bourbon [ ID: 14065 ] - [ Alkohol, drogy a jiné kuřivo / Alkohol ]
1 / 39
Mini Home
Pojďte si popovídat o tomto skvělém pití. Podělte se o zkušenosti. Doporučte co vám chutná, kde koupit či kam zajít na sklenku.

Pár odkazů na české weby o whisky:
http://www.whiskyonline.cz
whisky.nethar.cz - forum


více informací k ochutnávkám bylo napsáno v diskusi nebo na WOL


Co dobrého jste pili naposled? Podělte se o své dojmy. Našli jste skvělou whisky? Máte dotaz? Chcete začít pít whisky a nevíte jak? Ptejte se, diskutujte. Od toho je tady ten klub.

na home jsem vykopiroval nekolik informaci, ktere tu padly v klubu a mohli by se hodit i ostatnim
KOMAAR   22:03:19 06.10.2019
Bushmills 16-ti letá Single Malt Three Woods 40%


Tmavší barva, než je zvykem. Jantarová až bronzová. Příjemná, sladká, ovocná vůně, dřevo, hořká čokoláda, vůně čerstvé hlíny. Chuť nasládlá, kořenitá, karamely, ovocná, celkem bohatá bez výraznějších tónů a charakterů. Dokončení celkem krátké, v duchu chuti, jen takové její doznění. V závěru lehká suchost. Celkově přijatelná whisky. Nebudu to pravidelně pít, od toho tu mám podstatně lepší, ale když bych musel udělat irský večer, tak s tímhle by byl docela příjemný. Tohle bych se nebál nabídnout ani návštěvě, ale raději ne moc, protože by mi mohli vypít jedinou přijatelněji pitelnou irskou, co se mi tu nějak sešla.

Zase má přijít na návštěvu další irka. Ach jo, nešlo by dělat něco zábavnějšího? Třeba takové haraki vypadá zábavněji s lepším a rychlejším koncem. Už přichází. Tohle nebude ona, ta vypadá sympaticky a zajímavě. Tak je to ona. Vypadá dobře, to jsem nečekal, jenže bude příšerně nudná a nezajímavá. Není, nevycházím z údivu, strávili jsme príma večer. Samozřejmě v hodnocení jí hodně pomohla zkušenost s ostatníma irkama, kdy má očekávání byla velmi nízká. Určitě teď nezačnu vyhledávat irky, ale minimálně začnu věřit tomu, že občas se mezi nimi dá najít i nějaká přijatelná. Ovšem tuto svoji teorii odmítám osobně ověřovat.
KOMAAR   21:14:17 06.10.2019
Bushmills 10-ti letá Single Malt 40%


Slabé lehce sladké aroma, med a ovoce. Velmi slabé, člověk musí dát čichovým buňkám čas, aby cítíly i to málo. Nezajímavé a nudné. Sladká, divně kořenitá, nevýrazná, neurčitá, ničím nezaujala, nezajímavé a nudné. Dokončení ve stejném duchu, s lehkým tónem vanilky a zakončené suchostí. Tohle je taková nudná, nezajímavá a zbytečná whisky. Od 10-ti leté single malt bych čekal podstatně více a to i od irské whiskey. Jediné co se jí musí uznat, že alespoň nováčci ve whisky po ní nedělají "brrr, fuj" (možná), ale ani tak nemají pak důvod zkoušet jiné, když to bylo tak nudné.

To mi připomíná tu holku, jak jsem viděl v pondělí. Nebo to bylo v úterý? No bylo to... Sakra kde to bylo? Chtěl jsem alespoň napsat jak vypadala, ale nemůžu si vzpomenout. Ale určitě možná to bylo v úterý, protože ten den jsem viděl něco nezajímavého a vůbec si nepamatuju co. Tak tu jsem viděl potom (asi).
KOMAAR   21:26:18 05.10.2019
ještě chvíli zůstaneme v Irsku - Kilbeggan 40%

IMG:http://www.pkomarek.cz/aaa/hlwhisky/kilbegganb03b.jpg

V aroma je sladký karamel, dřevo, pak se vynořuje sladký bonbon z hořké čokolády, ovoce, citrusy, příjemné, jemné a celkem bohaté aroma. Chuť je už chudší, velmi lehká, naředěná. Sladká, med, následně se přidá jemně hořká čokoláda, která se promítne i v dokončení a následně přechází do suchosti. Celkově je to dobrý zástupce levné, obyčejné, dobře pitelné irské whiskey. Nic od ní nečekejte a kromě bezmyšlenkového popíjení (myšleno, že vás nebude zatěžovat přemýšlením, zda tam něco hledat) ani nemá co nabídnout, ale na popíjení, kdy se nechcete věnovat whisky, ale něčemu jinému a přitom přijatelně popíjet a aby vám nebylo líto, když vám s tím ostatní případně pomůžou je vyhovující.

Je to taková mladá, celkem hezká, usmívající se, veselá, rozpustilá holka. Na večírku se baví tu s vámi, tu s někým jiným, tu vám sedí na klíně, tu někomu jinému, baví se, je s ní veselo. Slyšíte její smích a její přítomnost zvedne náladu v místě, kde se objeví. Nežárlíte, protože vám je vlastně docela jedno. Když se nebaví zrovna s vámi, tak se vy bavíte jinde. Je to holka na ten jeden večer, ani nemáte zájem ji zkoušet na noc a o nějaké větší známosti také neuvažujete.
ZIVAK   09:36:13 04.10.2019
NAVARA [ 08:06:38 04.10.2019 ]: mě chutná Monkey Shoulder
FEAR   09:08:21 04.10.2019
NAVARA [ 08:06:38 04.10.2019 ]: svojho casu ked som lietaval pracovne som mal guilty pleasure si pred piatkovym odletom hodit v lounge dvojity red label s ladom. Po pracovnom tyzdni chutil vzdy dobre:2)
NAVARA   08:06:38 04.10.2019
Nu a znáte snad nějakou dobrou blended? ;)
FEAR   07:39:40 04.10.2019
KOMAAR [ 23:26:54 03.10.2019 ]: toto fungovat nebude. 1. niak pochybujem ze k brexitu vobec pride 2. ak by predsa len do roka sa im Skotsko odtrhne takze budeme v pohode :2)
S nazorom na tulamorku suhlasim, Jameson same shit different name. Snad jedina dobra irska whisky co som pil bola Bushmills 30yo.
KOMAAR   23:26:54 03.10.2019
Když se nad těma whiskey zamyslím, tak by to byla silná zbraň Borise Johnsona při jednání s EU o brexitu. Nejprve jim dát ochutnat dobrou skotskou whisky a pak tu základní tulamorku. No a nastane správná chvíle pro vydírání: Jestli se nedohodneme podle nás, tak vám do EU už nepřiteče ani kapka skotské whisky, zbyde vám jenom tahle irská.

A projednou to ukončíme písničkou:
U stánku s levnou whisky
Postávaj a křivěj se jim pysky
Peníze ušetřit chtěli
A tak špatně nakoupili
Tohle pít? Už nikdy! To už nikdy neber
Za to však nemůže whisky, ale špatný výběr

Jen zahlídli svět, to zkušenost tvrdá
Tak málo se
Tam málo je lásky
KOMAAR   23:26:07 03.10.2019
Tullamore Dew 12-ti letá 40%


Bál jsem se této další, hodně bál. Ale už aroma bylo podstatně příjemnější. Je tedy ve výhodě, protože po té minulé... Aroma lehce sladké, oříšky, citrusy, lehké, i docela příjemné. Chuť celkem výrazná, náznak vanilky, koření, koláč, tráva. Celkem příjemné s vanilkou a cukrovím, následně bohužel s dlohotrvající štiplavostí/pálivostí, která kazí výsledný dojem. On tedy celkový dojem není nijak extra, je to relativně nevýrazná irská whiskey, která vynikla díky té předchozí, kterou přesahuje o třídu. Tuhle by měli mít jako základní verzi a tu stávající základní prostě zahodit, zapřít a stydět se za ní.

Přirovnávat to k nikomu nebudu, to prostě nemá smysl. Takový ženský nemáte zájem potkávat, ani si je pamatovat, ani se o nich bavit.
KOMAAR   22:36:52 03.10.2019
a trocha dnešního irského masochismu

Tullamore Dew 40%


Velmi světlá barva, bílé víno. Aroma nijak moc příjemné, čistící prostředky, líh, se bojím napít, že v té láhvi zůstala ta žíravina a dezinfekce, kterou to čistili a tu whiskey tam zapomněli nalít. Snažím se, snažím, ale těžko se tam hledá. Trocha sladkosti, trocha vanilky, trocha mokrého dřeva. Když odezní ta první vlna čistího prostředku s lihem, tak je aroma velmi lehké, nijaké a nezajímavé. Zprvu mdlá chuť čistícího prostředku, která později lehce zesládne a zvládne vlnu sladké vanilky, aby se v dokončení zpočátku přetahovala sladkost s čistícím prostředkem, který nakonec vyhraje a ponechá v puse nepříjemnou pachuť umělotiny. Jako tohle je hrozný pití, nudný, nezajímavý a hrozný. Už vím jaká věc mi doma chybí na ochutnávání whisky - plivátko. Tohle zkoušet je čirý masochismus, ani nevím, že jsem ujetej i tímto směrem.

Tuhle ani nejde přirovnat k ženě, takhle nudné a hrozné ženy snad ani neznám a ani moje fantazie na tu představu nestačí (a to si myslím, že jí mám docela velkou a bujnou). Být to ještě teplé, tak bych řekl, že to chutná jako teplé chc...., ty jsem ovšem ještě neochutnával, takže nevím, zda to není ještě horší.
Zní to hodně ošklivě, já vím. U žádný jsem nebyl takhle ošklivej i když byly ještě horší. Jenže tohle je známá whiskey, hodně prezentovaná a v nabídce snad všech hospod. Tímhle si pak lidi kazí názor na whisky, protože ovliněni reklamou věří tomu, že pili něco dobrého a hlavně kvalitního. Když si koupím krabicové víno za dvacku a pak se budu rozčilovat, že ten obsah chutná jak hnusnej krabicák, tak nikdo nepochopí, čemu se divím. Když si ale koupím exkluzivní víno za dva tisíce, tak mé velmi silné rozhořčení, že to chutná jak krabicák bude pochopitelné. Se té pachuti v puse vůbec nemůžu zbavit, že bych šel ochutnat ty teplé chc....? Pak se alespoň nebudu divit, proč mám v puse takovou pachuť. No, asi raději ne.
U všech se snažím najít něco pozitivního, nakonec i tady jsem našel. Když si ji dáte jako první před dalším vzorkem, tak i podprůměrný blend vám přijde jako velmi zajímavá a bohatá whisky.
KOMAAR   18:25:20 03.10.2019
sáhnu do nedávného archívu:

Bruichladdich The Classic Laddie 50%

Aroma je sladké, krémová sladkost, ale v silném těžkém provedení (nosem vidíte ten těžký pomalu se převalující mrak vůně, který se nezastavitelně valí k vašemu nosu, ale je to mrak, takže to nepraští, nebolí, jen vpluje dovnitř), sladkost ovoce, sladu a možná i trochu medu. Lehce z toho vystřelují malinko ostřejší sladké štípance, ale v příjemné podobě, jen lehce štípnou v nose a příjemně se rozplynou, taková nenápadná malá sladká ostrost. Lehce hořká čokoláda a trochu čerstvého dřeva. Velmi příjemné a lákající k ochutnání. Chuť je intenzívní, plná, hutná. Napřed nastoupí obilná sladkost, med, sušenky, následovaná lehkou štiplavostí/pepřovitostí, která si sem tam štípne a přitom zůstává sladko. Dokončení je hřejivé, postupně odcházející sladkost, déle se držící sušenky, lehce se tam promítne dřevo a pak zůstávají dlouho cítit sušenky. Mám dojem, jako by je postupně vytlačovala lehká slanost.

Je to taková milá roztomilá mladá hravá holka a sakra dobře stavěná. Pevné mladé tělo a současně krev a mléko. Není to žádná tuctovka. Poškádlí, rádi se k ní vrátíte, protože ten zážitek s ní je příjemný a dobrý. A nebude se vám od ní chtít odejít. Na vážný vztah, svatbu nebo dokonce to označit jak osudové to ale není. To ale ani nebyl účel této whisky. Tohle se Bruichladdichům povedlo a vypadá to, že to chtějí mít jako svojí základní whisky a vedle ní si dělat ty hromady limitovaných edicí. To by bylo dobře, snad to zase nezabijí dalším verzováním Classic Laddie 01.87, 01.91, .... a tak dále.
A pije se opravdu dobře. Původní ochutnávání pro psaní charakteristiky se změnilo v popíjení (a psaní i asociací, které mě u té whisky napadají). Už raději budu dál jen vychutnávat whisky bez dalšího psaní. Naštěstí to nebyl jen vzorek, ale stojí mi tu celá láhev.
ZIVAK   20:34:21 02.10.2019
KOMAAR [ 08:19:12 01.10.2019 ]: já jdu v pátek, a masterclass Billyho Walkera
KOMAAR   08:19:12 01.10.2019
Whisky Life! Prague 2019
1. - 2. listopadu 2019
http://www.whiskylifeprague.cz

Vstupenky na jejich webu:
Pátek    1.11.2019, 16:00 - 23:00, 490 CZK
Sobota  2.11.2019, 14:00 - 23:00, 490 CZK
Happy Hour - Na sobotu je také možné si koupit zvýhodněné vstupné za 370 CZK, které však platí pouze při vstupu před 15:00. Zůstat poté můžete do konce dne. Vstup se zvýhodněnou vstupenkou po 15:00 nebude umožněn.
Omezený počet vstupenek bude k dispozici i na místě za 550 CZK.

už se objevily i na slevomatu:
https://www.slevomat.cz/akce/1535784-vstupenka-na-festival-whisky-life-prague
za 399,- / den

chystáte se někdo?

KOMAAR   14:52:45 30.09.2019
tak už jsem se taky pustil do myšlenky nekonečné láhve :)

IMG:http://pkomarek.cz/aaa/hlwhisky/ouroboros01.jpg IMG:http://pkomarek.cz/aaa/hlwhisky/ouroboros02.jpg

http://www.whiskyonline.cz/index.php?act=19&txt=text&ff=livingbootle
KOMAAR   22:50:30 29.09.2019
a poslední Slovensko - Nestville Single Barrel 7-mi letá 5.2009/20.4.2017 40%

IMG:http://www.pkomarek.cz/aaa/hlwhisky/nestville03.jpg

Aroma je příjemné, komplexní, lehká vanilka smíchaná s hořkou čokoládou, dřevo a tóny citrusového ovoce. Sladkost obilí. Příjemně vyvážené a jemné, ale současně ničím výrazné a zapamatovatelné. Na sedmiletou dobré a při porovnání s těmi minulými, tak velký krok vpřed. Chuť je lehká, začíná tóny hořké čokolády a obilí, trochu toho dřeva, ovoce. Podobně jako u aroma tam ale není nic výrazného a zapamatovatelného. Dokončení se nese v duchu hořké čokolády a obilí, úplný závěr je dřevitý. Ale v pohodě. Tak nějak si představuji v pohodě pitelnou whisky. Až na to, že by to mělo být to nejnižší v nabídce a ne jedno z nejlepšího. Single Barrel je navíc limitovaný sudem, takže jiné plnění může jít jiné, jak charakteristikou, tak i celkovým dojmem. Aktuálně (září 2019) uváděná cena 24 EUR, tedy lehce přes 600,- Kč je na takovéto pití celkem v pohodě.

Tohle je hezká a fajn slovenka. Vzpomněl jsem si na písničku: Byla krásná, byla milá, byla chytrá, zkrátka fajn, whisky tady s námi pila... Písničku si sice už moc nepamatuju, ale byla zajímavější než tahle holka. Jo, je hezká, fajn, skoro jí není co vytknout, jenže jí není ani co pochválit, ani v čem zalichotit, pokud si nechcete vymýšlet (máte krásné oči - jakou mají barvu - tak to nevím). A tak jsme strávili fajn večer s hezkou slovenkou, doprovodili jsme ji domů a ani nevíme, zda by nás pozvala dále nebo odmítla. Prostě jsme to ani nezkusili.
FEAR   08:56:55 29.09.2019
KOMAAR [ 23:26:48 28.09.2019 ]: obdivujem ze si na nej nasiel nieco pozitivne. Ochutnaval som ju 4-5 rokov dozadu a prislo mi to nepitelne:2)
KOMAAR   01:33:17 29.09.2019
Nestville 6-ti letá 40%

IMG:http://www.pkomarek.cz/aaa/hlwhisky/nestville02.jpg

V aroma trochu dospěla, už tam není ta mladistvá lihovitost, je celkem jemné, vanilka, droždí, cukroví, sladkosti. I když, čím více se ho snaží člověk rozkrývat, tím více tam na něj v pozadí občas vykoukne parfémovanost, umělost a lihovost. Ale tohle není whisky na velké zkoumání. Je docela voňavá, ale tolik bodů co minule jí za aroma tedy nedám. Chuť začne lehkou sladkostí, přes vřesový med, lehké dřevo, lehce štiplavou hořkou čokoládu, která se přenese i do dokončení, kde se znovu připomene vanilka. Furt to není ono, dlouho jsem přemýšlel, co mi na ní vadí. Je celkem čuchatelná, ale chuť je taková nevýrazná, zatemněná, nedospělá. Je to taková buranská whisky, tváří se přátelsky, že něco je (je to přece whisky), ale pak se projeví to buranství, kdy si myslí, že whisky má být drsná, protože je pro drsné chlapy. Zatímco třeba Talisker vám vypálí vnitřnosti, ovšem velmi elegantně a vy se ještě nakonec usmíváte a poděkujete. Tak tohle je jen banda nepříjemných buranů, co se do vás naváží, tváří se tvrdě, ale přes hubu vám naštěstí nedají.

Tak tu máme další slovenku. Na první pohled dobrý, trochu se obáváte druhého pohledu, ale taky dobrý. Vypadá fakt dobře. Začnete si jí více prohlížet a vidíte různě skrývané nedostatky. Ale co, nikdo nejsme dokonalý a vlastně plus pro ni, že kvůli nám se snažila vypadat dobře a své nedostatky skrýt. A v její společnosti vám není úplně příjemně, vyzařuje z ní něco, co vám nesedí. Chvíli se snaží být milá a přátelská, najednou je zase netečná, neví jak se chovat. Jako kdyby se to chování naučila, ale není to v ní, není to ona. Její role jí nesedí a tak je nepříjemná i na vás. Neštvete jí vy, štve jí to kde je, takže se netváří zle na vás, ale na svět. I když si to neberete osobně, tak to není příjemné. Při loučení je zase milá, že na ni nakonec budete vzpomínat v dobrém. Budete si pamatovat fajn začátek a přjatelný konec, prostředek zapomete. Ale když se s ní potkáte znovu, tak to bude stejné.
KOMAAR   23:26:48 28.09.2019
Slovenská whisky - Nestville 40%

IMG:http://www.pkomarek.cz/aaa/hlwhisky/nestville01.jpg

Protože se jedná o stejnou whisky, tak platí pro obě:
První dojem z aroma byl příjemně bohatě ovocný. Než jsem ale dopsal první dojmy, tak se ta ovocnost ztratila a zůstala lihovitost čerstvého alkoholu. Když se jí ještě chvíli nechá čas, tak ta lihovost trochu ustoupí. Ovoce, dřevo, vanilka se tam dají najít, ale ten první dojem po nalití byl podstatně lepší. Chuť je dřevitá, hořká čokoláda, ovoce. Dokončení je suché, trochu trpké, trochu dřeva a trocha té hořké čokolády. Ta dřevitost působí, jak kdyby prošla čerstvým sudem z čerstvého dřeva, chytla si tam svoje a pak ani moc dlouho nezrála, aby se zbavila dojmu čersvě vypálené whisky z vůně. Koukal jsem, že předtím jsem ji hodnotil lépe, ale tehdy jí asi pomohlo, že následovala po horší nevýrazné whisky, tentokrát začínala jako první. Na druhou stranu se bavíme o základním blendu, který nebýt ze Slovenska, tak by si tolik pozornosti ani nezasloužil. Je to pitelné, jenže proč bych si to kupoval a pil.

Na první pohled hezká mladá slovenka, ale je postupně blíž a blíž, tak na druhý pohled to je trochu jiné. Slečno, vy jste čím dál tím krásnější, a čím blíže tím je to horší. Prostě začínáte více vnímat ty nedokonalosti. A to se nebavíme jen o vzhledu. Naštěstí ta schůzka s ní netrvala moc dlouho, přežilo se to v pohodě, žádné utrpení, všechno s úsměvem, ale při odchodu jste si ani neřekli o číslo, že byste třeba zavolali, až zase budete ve městě. Víte, že nezavolali, není důvod jí vidět znovu.
KOMAAR   01:28:46 28.09.2019
Gold Cock 8-mi letá Single Malt 49,2%

IMG:http://www.pkomarek.cz/aaa/hlwhisky/goldcocksm8b.jpg

Aroma je sladově sladké, ale hned doplněné švestkama, slivovicí, která tam začne získávat dominanci. Kdyby mi někdo naslepo tvrdil, že čuchám ke slivovici, tak bych mu to taky věřil. Pak začne převládat lihovost čerstvého alkoholu. Jakoby málo dozrála. Přidává se tam i dřevo a možná lehká vanilka. V chuti je krátký sladký náběh, obilná, tóny slivovice, v závěru chuti lehce štiplavě dřevitá. Dokončení se nese v celkem výrazné nakyslosti a lehké hořkosti. Zajímavější než ten single grain, ale jinak taky jednodušší whisky, dá se na ní zvyknout, ale já osobně ji vyhledávat nebudu. Ani tuhle doma v baru, ani jiné plnění jinde.

Tož i tato děvčica je fajn a je i zajímavější a poslouchatelnější než ta předtím. Taky žádná velká kočka, ale důležitý je přece charakter. Ne? Jasně, ale klidně by mohla mít obojí a ona toho charakteru taky až tak moc nemá. Cesta švestkovým sadem ubíhá rychleji a příjemněji, tentokrát ji i vnímáte co říká. Vnímáte i krásy okolí, což je taky fajn, než být jen fascinovaný tou ženskou. No, na ty krásy okolí se ale můžete jít podívat i po krásných chvílích s ní. Ty ale moc nebudou, tak aspoň ty krásy okolí.
KOMAAR   23:44:05 27.09.2019
zůstáváme v čechách, tedy na moravě

Gold Cock 2008 Single Grain 2.2008/2.2018 49,2%

IMG:http://www.pkomarek.cz/aaa/hlwhisky/goldcock2008grain.jpg

V aroma jsou švetsky, sladké švestky, trochu lihovosti, tráva. Chvílema jehličnatý les. Trochu parfémovanosti. Začátek chuti sladký, pak začně být štípavá a projeví se dřevo. V závěru opět trochu sladkosti, ovoce, dřeva a štiplavosti. Jednoduchá, nenáročná whisky, trochu nudná. Nalil jsem si jí do té degustační skleničky moc (teda nalévám si mále, ale subjektivně mám pocit, že toho bylo zbytečně moc). Na nenáročné oddychové to taky není, na to je štiplavá a nesrovnaná. Ale zas tak hrozný to taky není.

Tož je to taká nevýrazná moravská děvčica. Jdete se s ní projít švestkovým sadem, ona vám vypráví jak se vyrábí slivovice. Nevíte co říká, ale není to proto, že byste od ní nemohli odtrhnout oči, ale protože vás to prostě nebaví. Víte, že na konci sadu se rozloučíte, ale proč je ten sad tak dlouhý. Jako ona není ošklivá, teda ono vlastně vyloženě ošklivých holek moc není. A víte jak funguje lokomotiva? Konečně konec sadu, tak tu lokomotivu si necháme na jindy.
1 / 39

Prodej a vykup aut