Online 42 uživatelů Přihlášení | Registrace | Zaslat heslo | Prohlížení bez přihlášení

 

Bitva o FORT II. [ ID: 36313 ] - [ Hry / LARP - dřevárny; hry naživo ]
1 / 2
Mini Home

Zdravíme Vás přátelé, jak jsme slibovali tak plníme. A proto se Vám zde pokusíme nastínit něco málo o námi chystané šatrhové bitvě o FORT II.

Půjde tedy o bitvu ve stylu šatrh, která se bude odehrávat na pevnosti fort Radíkov nedaleko Olomouce. Je to klasická fortová pevnost z doby 19. století. Tento fort není sice totálně zachovalý, ale to nám spíše hraje do karet.

Datum je již stále a je rozhodnuto, že bitva bude víkendová!

Postupem času nahodíme něco k příběhu, rasám, dořešíme stránky a tak podobně...




Bitva o Fort se odehraje o víkendu 21. - 23. srpna 2015 !!!






Jak na plac?


Vlakem:

Dojedete na Hlavní nádraží v Olomouci, vyjdete ven z haly a najdete nástupiště D. Z nástupiště D se přesunete autobusem č. 11 (který končí na zastávce Radíkov! Je to napsané na informační tabuli!!!). Z konečné zastávky se přesunete pomocí šipek, fáborků na fort.

Autem:

Z Olomouce přes Samotišky na Svatý Kopeček, za obcí vlevo nahoru směr Radíkov. V Radíkově podle cedule Fort Radíkov, stále nahoru až k fortu na parkoviště.

mapa fort II. Radíkov




Bitva o FORT II. - webovky




fotky herního území


Bitvu pro vás připravuje skupina Grondar ( https://www.grondar.cz )

SYSTEM   14:53:16 05.10.2019
Automaticky generovaná zpráva:
Tento klub byl vyjmutý z kategorie Tlející kluby (kluby určené k likvidaci).
SYSTEM   18:15:13 08.02.2016
Automaticky generovaná zpráva:
Tento klub byl přesunutý do kategorie Tlející kluby (kluby určené k likvidaci).
V případě zájmu o oživení klubu, kontaktujte prosím administrátora této kategorie: HOFY.
THESKICA   23:10:47 12.04.2015
Ahoj, hra má další ročník. Nicméně používáme jako komunikační kanál FB.  https://www.facebook.com/bitvaofort
RANCOR   23:50:14 14.08.2014
Ze zvědavosti, plánuje se další ročník? Slyšel jsem kladné ohlasy od účastníků a rád bych se podíval na další pořádání, pokud organizátoři uspořádají.
ELESSAR   21:04:57 14.09.2013
Před chvílí jsem se vrátil ze šití :-) Chtěl bych poděkovat všem orgům za pořádnou bitvu, ráno jsem se při tom počasí ještě rozmýšlel jestli to nevzdám, jsem rád, že sem nakonec dorazil a konečně si jednou pořádně zabojoval. Dík taky patří všem mým spolubojovníkům a hlavně velitelům Bardovi, Armorikovi a Rumovi. A samozřejmě také udatným skřetím protivníkům. Pevně doufám, že se můžu těšit na další parádní ročník.
Díky
NORDGRONDARSKY   18:59:05 05.09.2013
DVOJTCHE [ 18:00:55 05.09.2013 ]: Přímo na place bude fungovat krčma a pokud by někomu nevyhovovala z nějakého důvodu (což by mě zajímalo jestli se někdo takový najde :8) ) tak hned vedle areálu pevnosti je fungující hospoda.
DVOJTCHE   18:00:55 05.09.2013
Zásadní otázka. Bude na place hospoda?
NORDGRONDARSKY   12:02:13 03.09.2013

Příběh Spojených armád Středozemě




Erebor... sídlo krále trpaslíků. Mohutná pevnost vytesaná do samotného srdce Osamělé hory, jež byla obnovena po zabití draka Šmaka a následné bitvě pěti armád. V současné době dosáhla tato pevnost ještě vyššího uznání než před lety. Trpaslíci se opravdu činili.

Samotná pokladnice je dvakrát tak velká, než byla kdysi. Samotné srdce hory, drahocenný arcikam, je vsazen do trůnu pána hory tak honosného, že se jím nemůže pyšnit žádné lidské pokolení. Na tomto trůnu sedí v současné době trpasličí král Glóin a jeho rada, která velí vojenskému uskupení pod názvem Severní armády.

Bylo to jako každý druhý den. Král a jeho rada zasedli u jednání, během něhož upíjel ze svého poháru vyrobeného ze samotného Šmaka. Den byl dlouhý a rada nudná. Nic se nedělo.

“Nuže, hlásí nám naši zvědové nějakou skřetí neplechu?“

„ Ne můj králi. Všude je až překvapivý klid. Je to divné, ještě před pár týdny jsme zaznamenali shluky skřetů u západní brány a od té doby se po nich slehla zem.“

“Hmm, to je otrava“ zamumlal Bard, dolan a významný člen rady, který doteď seděl zahloubán do svých myšlenek. Milerád by teď zabil pár skřetů. Jak by ne, každodenní čištění výzbroje po nějakém čase přestane být taková zábava. Dnešek je ale jiný. Vzduch je prosycen krví a ráno vyšlo slunce rudé.

Najednou se mohutně rozezněly rohy. Zvuky se linuly celou pevností a zaplavily každou místnost varovnou zprávou. Dveře do místnosti, kde seděl Bard, se najednou prudce rozrazily. Ve dveřích stál trpaslík. Byl celý zakrvácený a jeho dříve blyštivá zbroj byla zanesena od bahna a prachu. Z levé ruky mu navíc trčel dřík šípu, jehož hrot byl zabořen hluboko do masa.

„ Můj pane!“ vyhrkl a zarazil se, aby popadl dech. V jeho hlase byla znát nejen úzkost, ale také strach…. nebo dokonce hrůza?

“Náš králi, stala se hrozná tragédie!“ Na chvíli se odmlčel, aby našel správná slova, jak vyjádřit onu událost, ale jediné, co z něj vypadlo, než ztratil vědomí, bylo: „Fort byl napaden!“

Všem přítomným v sále přeběhl po tváři stín strachu. Dva trpaslíci, kteří zareagovali nejrychleji, přispěchali k ležícímu a přiložili mu k ústům pohár vína.

Je to vůbec možné? Mohl být tento skvost mezi pevnostmi skutečně napaden? Kamenná stavba tyčící se do několikametrové výšky? Pokladnice trpaslíků? Bylo to neuvěřitelné. Přeci jen se jednalo o pevnost, která něměla být nikdy dobyta.

Sálem se začaly rozléhat hlasy. Za chvíli z toho vznikla více než hlučná debata, ve které nebylo slyšet vlastního slova.

“Tichoooooooooooooo!!!” zahřmělo po celé místnosti. Všichni přítomní okamžitě ztichli a obrátili své zraky na Barda, který se okamžitě ujal slova. Ten pohlédl na trpaslíka, který se přeci jen nakonec probral z bezvědomí.

“ Mluv dál trpaslíku... Kdo napadl Fort?“

„ Skřeti, můj pane. Útok přišel zničehonic, nevíme, odkud se tu vzali. Vydal jsem se okamžitě pro pomoc, ještě než boj skončil.“

„ Pánové, trpaslíci. Naše nejcennější pevnost byla napadena. Skřeti opět zaútočili a zasadili nám ostudnou ránu. Teď však musíme vše napravit, je čas určit vítěze tohoto boje. Nedovolíme, aby nás porazila ta smradlavá chátra. Nás tedy ne! My jsme přeci trpaslíci. Zde jsme se zrodili a jako první jsme chodili po této zemi a budeme také ti poslední! Vyzývám proto k boji každého bojeschopného muže či ženu, pozvedněme své zbraně a vyrazme společně vstříc nepříteli!” zahřímal král ze svého trůnu.

“Ano, pozvedněme společně znovu kladiva a sekery, mocné pavézy a kopí! Pozvedněme je opět v bojovou píseň, kterou může zahrát jen chladná ocel. Vstříc vítězství!“ připojil se k bojovnému křiku Bard. Ereborem zazněl souhlasný pokřik.

Tak se stalo, že toho dne vyšli Severní armády opět do boje proti odvěkému nepříteli. Pod vedením nejudatnějšího z nich, dolana Barda.... A kdesi v dáli skřeti uslyšeli mohutný řev, který i jim vehnal hrůzu do znetvořených tváří...

Pečlivě, ačkoliv pomalu, zapsáno v několika jazycích, včetně elfštiny, osobním archivářem Barda, Šedovousem Grohjou Zlobrkem
NORDGRONDARSKY   19:52:20 02.09.2013

Příběh armády skřetů z Gundabadu




Krushak, náčelník skřetů z Gundabadu, si mnul ruce nad ohněm a postrčil na roštu podivně vypadající kusy masa, z nichž se linul prazvláštní zápach. Zde na severu Mlžných hor v samém srdci hory Gundabad panoval nevídaný chlad. Přicházela zima, ani již nepočítal kolikátá od pádu temného pána Saurona.
Krushak však neměl Saurona nikdy příliš v oblibě – byl mocný a hrůzný, to bezpochyby, ale choval se ke skřetímu plemenu jako k póvlu, využíval je jako otroky, neprojevoval jim sebemenší úctu.
Krushak však věřil v nadřazenost skřetí rasy nad všechny ostatní a věřil také, že není třeba žádného temného uzurpátora a samozvaného boha, aby se skřetům dostalo toho, co jim po právu náleží. Sám tedy začal stmelovat rozhádané skřetí kmeny z okolí Gundabadu, jeden po druhém. Jejich vůdcům nabízel pozice kapitánů v jeho budoucí velké skřetí armádě – ti chytřejší souhlasili, ti divočejší a sveřepější chtěli vládnout sami. Jejich hlavy nyní zdobily hodovní síně, neb žádný skřet z Mlžných hor se nemohl rovnat Krushakovi Vyvolenému, jak mu někteří z Gundabadu začali přezdívat. Jeho malá zahnutá šavle projela břichem kohokoli, kdo se mu znelíbil, rychleji než by stačil zavrčet vrrk.
A tak Krushak pomalu ale jistě rozšiřoval svou armádu, z desítek se stávaly stovky a skřeti opět naplnili pevnost Gundabad lomozem a smradem.
„Už brzo, Čagrogu, vytáhneme na tu trpasličí noru v Šedejch horách ve svý plný síle. Svejma neškodnejma nájezdama jsme votupili jejich vopatrnost a posílili jejich domýšlivost,“ zavrčel Krushak na svého prvního kapitána. „A až ukážeme svoji sílu a vychcanost a dobyjeme těch pár šutrů postavenejch na sebe, zbytek uruki z Mlžnejch se nám pokloní a spojí s náma jejich zatracený síly. Společně budeme stát u zrodu novýho a jednotnýho uruk-hai. Společně vobnovíme strach z Gundabadský pevnosti a sjednotíme všechny uruki, Čagrogu, to ti říkám já, Krushak.“
Čagrog se na svého pána podíval s otevřenou hubou a s hloupým výrazem v očích, pomalu přikývl a otočil na roštu pár grilovaných rukou jakéhosi skřetího vůdce. Asi další z těch, kteří Krushakovi odporovali.
Netrvalo dlouho a Krushak, náčelník gundabadský, dostál svému slibu. Skřetí armáda se jednoho mlhavého chladného rána vyvalila z dutin horské pevnosti jako lavina, přísně řazená do šiků, v jejichž čele vlály zástavy poskrvněné krví těch, kteří se Krushakovi vzepřeli. Nemálo skřetů se totiž bálo vyjít z útrob hor a dle náčelníkova plánu dojít až hranicím Temného lesa, tam, kde teče Lesní řeka, aby zde odřízli síly Severních armád a nemuseli se s nimi párat až v trpasličí pevnosti - jejich konečném cíli. Strach však v gundabadské armádě nebyl tolerován, a tak tohoto nevlídného rána vyšla armáda Gundabadu pronásledovaná i hejnem mrchožroutů, kteří vycítili brzkou příležitost k hostině.

Zapsáno zlatovlasým bardem Žánem přezdívaným zbloudilec.
NORDGRONDARSKY   19:51:21 02.09.2013

Příběh armády Skřetů z Mlžných hor + zbytky Skurut hai



Paprsky slunce se již dotýkají úpatí Mlžných hor, a hejna zpěvných ptáků oslavují příchod nového dne. Když jejich zpěv přeruší křik a sténání: „Pospěšte vy namrdaní psi!" Jak poslední stíny noci peláší údolím tlupa černých bytostí nesoucích kořist ze statku - několik měchů medoviny a mladou dceru mlynáře. Jejich cílem je úzká skalní průrva na konci údolí. Tam se totiž nachází jejich božská síň, jejich stůl, jejich zlaté číše, jež čekají jen na to, aby je někdo naplnil. A kosti, kosti jejich kořistí a kosti těch, co se upili k smrti nebo byli zabiti rozhněvanými druhy, když se pokoušeli vzít si z kořisti více, než jim patří.

Zmoženi po dlouhé cestě usednou černí tvorové k velkému dubovému stolu, někteří na špalky, jiní na židle či jejich zbytky. Poté co prolijí svými hrdly trochu tekutin, a pošpásují se zajatkyní, vysypou na obrovitý stůl kořist. Načež začnou chamtivě a nenasytně hrabat dřevěné korálky, oblázkové náramky a pokroucené lžíce do svých děravých vaků. Vše pozoruje i skřetí válečník Ukrhal zmožený přívalem alkoholu a unavený po nočním tažení. Nahne se od stolu a vyhodí to málo co mu zůstalo v žaludku. Obsah se se směšným plesknutím roztříští o kamennou podlahu místnosti, poté i jeho tělo podlehne gravitaci a jeho hlava se poroučí do směsi moči a zvratků, jež se mezi tím pod stolem vytvořila. V nekonečné blaženosti si začne třít svůj úd a s opojným úsměvem definitivně podléhá únavě.

Tuhle noc mu ale není dopřáno klidného spánku. Po chvíli se něco skutálí pod stůl a Urkhala potřísní další tekutina. Nejprve ho rozlítilo pomyšlení , že by ho některý z jeho bratrů opět pochcal, náhle však uslyší dunivý hlas Sark-alefa své tlupy: „tak co vy prznitelé slepic! Odváží se ještě někdo pochybovat o mé košaté moudrosti! Dobře pak tedy zítra vyrazíme nitrem mlžných hor a dále k Šedým horám, do té podivné trpasličí pevnosti, kde na nás čekají pořádné pytle zlata a ne tyto tretky!“ Po těchto slovech náčelník převrátí stůl s kořistí. Nastalou chvíli ticha v síni znovu vystřídá veselí. Dva skřeti naplnili hlavu diskutéra medovinou,močí a vínem, párkrát si usrkli a zbytek vylili na skřeta, který právě znásilňoval mlynářovu dceru. Hromadná bitka si vyžádala další tři oběti. Konečně všem došly síly a tak si i Urkhal ve své louži mohl na chvíli odpočinout.

Zpozorováno a sepsáno dvouocasým prznitelem panen Tomáškem Vránou zvaným Kardinál.
NORDGRONDARSKY   19:50:33 02.09.2013

Příběh armády Žoldáků kapitána Goršína



Calembel (Gondor), podvečer v hospodě u Žida

„Chlapi, dostal jsem echo, že kdesi na severu je nějaká trpajzlí pevnost, která žádá o pomoc. Pajzli z Ereboru by měli být už na pochodu, ale než ti tam dorazí, tak to bude trvat sto let. Po cestě chcou nabrat ještě nějaký elfy, ale než se jim to podaří tak ta pevnost může padnout do špatných ruk..“ A to jako komu, šéfe?", zeptal se jeden z Goršínových seržantů. „Skřetům ty tupče! Nebo jiné podobné havěti..zbytky přeživších co jsou v pevnosti ji těžko sami ubrání než dorazí jejich posily z Ereboru.“ odsekl samotný Goršín „Proč by nás měla zajímat nějaká pajzlí pevnost? Ještě když je tak daleko na severu??“ ptají se zvědavě Goršínovi seržanti. „Protože je plná zlata! Pajzli tam sypou zlato a drahé kameny kvůli nějakým pokusům a kdo ví co a právě tohle by mělo být pro nás zajímavé! Osvobodíme pevnost a vezmem si za to část toho pokladu ať už s jejich svolením nebo bez něj!“ Seržanti si nebyli jistí, kde chce Goršín sehnat vojáky na tuto skoro sebevražednou výpravu, ale on je uklidnil.. „Tam nahoře nás čeká bohatsví za kterým by chtěl každý! Oznámím správci, že povedu záchranou výpravu právě s Vámi a svoláme co největší vojsko. Já naverbuju co nejvíce vojáků z řad Gondorských armád, ty Alberte musíš sehnat co nejpočetnější jízdu, takže svolej rohanské jezdce z Dunharrow aby našli každého, kdo má zájem se na tomto podílet. Přesně za úsvitu pátého dne od této chvíle, sjednotíme naše vojáky a potáhneme přímo ke Kosatcovým polím!“ Seržanti, nyní plní jistoty, přikývli hlavami a podle se usmáli, jakoby je už zlato hřálo v kapse, až tedy na jednoho, který stále nevěděl co má udělat. „Pane, a co já??“ „Ano Josefe, myslíš, že svobodný lid Eriadoru má může, kteří by o tuto výpravu měli zájem??“ zeptal se Goršín „Jistě pane!“ odvětil mu seržant Josef „Tak se urychleně vydej do Hůrky, seber každého muže, který je schopný udržet zbraň a vytáhněte přes Mlžné hory ke Kosatcovým polím. Tam se všichni setkáme a společně vyrazíme k pohoří Ered Mithrin. Tam by se měla nacházet ta pevnost..“ „A co když Josef nedorazí včas?? Slyšel jsem, že se to tam teď hemží skřety co prchli z posledních bitev..“ „Budeme čekat do soumraku dvanáctého dne od této chvíle a pokud nedorazíš, tak vyrážíme bez tebe Josefe..“ „Ale pane, co když…“ „Nechci už nic slyšet! Buď tam dorazíš a nebo zbyde víc zlata pro nás! Konec řečí, pevnost dlouho nevydrží není čas! Jeďte!“ zařval Goršín na seržanty, kteří se rozprchli z hospody. Každý v hospodě věděl, kdo je ten arogantní a hlučný velitel, ale nikdy nebyl nikdo, kdo by se mu postavil..

Příběh byl sepsán za dob minulých chlípným poutníkem Viktorem Nord Michejevem
NORDGRONDARSKY   14:39:08 18.07.2013

Rádi bychom vás upozornili, že registrace již byla spuštěna!


Nyní s limitem 15 lidí na každou stranu (vyjma nebojujících samozřejmě). Stavy se budou postupně navyšovat. Vyplňujte prosím údaje pečlivě a pomalu. V případě problémů s registrací pište na oficiální mail akce (viz kontakty).

http://bitvafort.grondar.cz/reg.php
NORDGRONDARSKY   13:31:42 04.07.2013
Registrace bude spuštěna v nejbližších dnech a to přesně někdy o víkendu. Přesný den i hodinu se dozvíte včas před spuštěním.

Pro bližší informace a obecnou komunikaci s organizátory jsme zřídili nový email:

bitvaofort@email.cz

Zde se můžete na cokoliv zeptat a my se Vám budeme snažit odpovědět co nejdříve to půjde!

Další novinkou je pozměnění národů. Vše najdete zde:

http://bitvafort.grondar.cz/narody.htm

A nakonec to nejzajímavější a to na co snad velká většina čeká, pravidla o zásazích budou s největší pravděpodobností pozměněny! Tuto "velkou" změnu oznámíme nejpozději do konce tohoto měsíce!

S pozdravem

Váši organizátoři
NORDGRONDARSKY   00:11:54 14.06.2013
DVOJCESMUDLA [ 18:52:51 13.06.2013 ]: Určitě, na místě zajistíme několik míst, kde si budete moct rozdělat oheň.
DVOJCESMUDLA   18:52:51 13.06.2013
Vypadá to labůžově :) ...dá se udělat v táboře oheň?
BJORN   15:52:26 11.06.2013
Tak vážení přátelé :) tady jsou fotky již ze samotného fortu! Jinými slovy pořádný nášup epických fotek míst kde se pomlátíme ;)

http://grondar.rajce.idnes.cz/Bitva_o_Fort_foto

IMG:http://img.fileup.cz/?di=113709584248
BJORN   14:46:05 07.06.2013
GLAREN [ 09:58:49 03.06.2013 ]: Přesně tak chatky jsou jen možnost pro nějaké divné nadšence :2)  ... Znovu upozorňujeme pobyt v chatkách pro vás rezervovat nebudeme, přikládáme jen odkaz a uvádíme zde tuto možnost :19)
NORDGRONDARSKY   11:34:29 03.06.2013
GLAREN [ 09:58:49 03.06.2013 ]: Uvnitř fortu se bude dát stanovat normálně, ale vyžadujeme LF táboření.
GLAREN   09:58:49 03.06.2013
NORDGRONDARSKY [ 00:21:55 01.06.2013 ]: no helec a není tam prostě někde louka, kde by sa dalo normálně stanovat? Nechci mluvit za ostatní, ale třeba já nejsem zrovna chatkovej typ.
BJORN   18:09:22 02.06.2013
Tak teda stránky a jejich obsah je až na pár maličkostí hotov!
Nejspíš v půlce června nejpozději začátkem července bude spuštěna REGISTRACE !!!

http://www.bitvafort.grondar.cz/
1 / 2